Ekena Millwork COR05X08X16SCRO-CASE-4 Scroll Wood Corbels, 5 1/2"W x 8 1/4"D x 16"H, Red Oak
So you can check out the other reviews at Amazon.com
Material Wood
Brand Ekena Millwork
Item Dimensions LxWxH 8.25 x 5.5 x 16 inches
Color Red Oak (4-Pack)
Item Weight 4.8 Pounds
  • Dimensions: 5-1/2 in. Width x 8-1/4 in. Depth x 16 in. Height
  • Wood corbels and brackets arrive sanded and ready to be painted or stained
  • Most brackets and corbels have the same style in multiple sizes, ranging from 3” to 35” in height!. Quick and easy DIY installation with wood glue and nails or screws